Kurs
Kurs 7,5 högskolepoäng • CTRD05
Vill du läsa (O)intelligent design? Världens bästa argument för och emot Guds existens?
En utförligare beskrivning av utbildningen och information om hur du ansöker hittar du på lu.se.Undervisning – höstterminen 2020
Med anledning av regeringens meddelande den 29 maj, att en återgång till campusundervisning är möjlig fr.o.m. 15 juni, gäller följande angående undervisning på HT-fakulteterna under hösten:
- På grund av pågående coronapandemi (covid-19) och de restriktioner som är utfärdade kommer undervisningen för höstens kurser att ha begränsat antal träffar på campus beroende på tillgången på lämpliga lokaler. Till stor del kommer undervisningen att bedrivas på distans. Detaljerad information om vad som gäller för din kurs meddelas nedan.
- I det fall undervisningen ges på campus finns för varje undervisningslokal anvisade in- och utpassager i förhållande till trapphus, korridorer och entréer (in- och utgångar). Tag hänsyn och följ instruktionerna noga. Handsprit ska finnas tillgänglig i alla lärosalar och grupprum.
Var uppmärksam på annorlunda starttider på dina undervisningsmoment. Angivna tider i ditt kursschema gäller.
Kurstillfälle:
höstterminen 2020
Utbildningsform:
enbart online
Studiesätt:
kvartsfart,
distanskurs
Kursperiod:
2020-08-31 – 2021-01-17
Anmälningskod:
LU-37731
Behörighet:
Grundläggande behörighet
Hur ansöker du?
LÄRARE PÅ DISTANSKURSEN
Martin Lembke, FD i religionsfilosofi.
